انواع آسانسور


انواع آسانسور قابل استفاده در هر ساختمان عبارت است از :

  آسانسور کششی

آسانسور هیدرولیک 

آسانسور بدون موتورخانه  (MRL)

این سه نوع آسانسور را از لحاظ انواع هزینه، ایمنی، کیفیت و محدودیتهای نصب با یکدیگر مقایسه می کنیم. مقایسه آسانسورها از نظر ایمنی : در حالت عادی، هر سه نوع آسانسور ایمن هستند، اما در شرایط خاص، مثلا گیر کردن مسافرین در هنگام قطع برق، خراب شدن آسانسور و تعمیرات، بین این سه نوع آسانسور تفاوتهایی به شرح زیر وجود دارد :

مقایسه آسانسورها از نظر ایمنی

آسانسور کششی

در صورت قطع برق و یا از کار افتادن آسانسور کششی، فرآیند خروج مسافرین از کابین چندان ساده نیست و باید طبق بروشور و توسط شخصی با دانش متوسط انجام شود .

آسانسور هیدرولیکی

در صورت قطع برق و یا از کار افتادن آسانسور هیدرولیکی، نیروی غیر متخصص بسادگی می تواند یک شیر هیدرولیک را باز کند و کابین را به پایینترین طبقه هدایت نماید .

آسانسور بدون موتورخانه  (MRL)

در صورت قطع برق و یا از کار افتادن آسانسور بدون موتورخانه، فرآیند خروج مسافرین از کابین فقط توسط نیروی متخصص شرکت باید انجام شود. شرکتهای فروشنده این نوع آسانسور خدمات انحصاری ارائه می دهند .

مقایسه از نظر محدودیت های نصب محدودیتهای نصب آسانسور شامل موارد زیر است :

ارتفاع ساختمان، مساحت اتاق آسانسور، ظرفیت حمل بار، تامین قطعات و لوازم یدکی و تخصص لازم برای نگهداری .

آسانسور کششی

آسانسور کششی محدودیت کمتری در نصب و راه اندازی دارد، بعنوان مثال، آسانسور برج میلاد با ظرفیت 4000 کیلوگرم و 296 متر ارتفاع از نوع آسانسور کششی است .

آسانسور هیدرولیکی

بدلیل محدودیت ارتفاع جک هیدرولیک، فقط برای ساختمان های کمتر از 4 طبقه یا نهایتا 5 طبقه (5 توقف) قابل اجرا است .

آسانسور بدون موتورخانه  (MRL)

محدودیتهای نصب برای آسانسورهای بدون موتورخانه کمتر است، زیرا فضایی برای موتورخانه نیاز ندارند. ولی تامین قطعات و تعمیرکار متخصص برای آنها از جمله معایب این سیستم است .

مجموعه بازرگانی آسانسور حریری بیابانی انواع آسانسور تامین و تولید می‌کند و راهنمایی و مشاوره لازم جهت  انتخاب بهترین گزینه برای محل های مورد نظرتان  را نیز به شما ارائه می دهد. جهت دریافت لیست محصولات و قیمت با واحد فروش شرکت سیماتکسان و درب آسانسور بیابانی ، درب بیابانی تماس حاصل نمایید.

درب آسانسور بیابانی ، درب حریری و درب سماتیک

درب آسانسور حریری و درب بیابانی تولید شده توسط گروه صنعتی سیماتکسان 

یکی از بزرگترین شرکت های آسانسوری که در زمینه طراحی و تولید انواع درب آسانسور فعالیت می کنند، شرکت سیماتکسان حریری می‌باشد. این شرکت درب آسانسور را در طرح ها و مدل های متنوع تولید و روانه بازار نموده است و طی چندین سال توانسته با تولید بهترین درب های آسانسور پاسخگوی درخواست مشتریان و نیاز بازار باشد که این درب ها با عناوین درب آسانسور حریری و درب بیابانی درب سماتیک درب حریری در بازار شناخته می‌شوند.

تماس با ما